איקא הדרכות בע"מ - התמודדות במצבי האטה כלכלית - גישת האימון

התמודדות במצבי האטה כלכלית - גישת האימון

בזמן האטה וחוסר וודאות - ההשקעה הטובה ביותר היא בעצמך!
מאת ראובן כ''ץ - יועץ אסטרטגי ומאמן -  מנהל אקדמי של תכניות ההסמכה המקצועית בטכניון.

עיתות מיתון והאטה כלכלית הם זמנים לא קלים.אפילו קשים. מספר הבקרים בהם אנו מתעוררים רגועים, מתמעט...המוח מפריש אדרנלין וקורטיזול אשר אמורים להתמודד עם החרדה, אך בו בזמן פוגעים בתהליכים אחרים האחראים על האיזון הפיזי והנפשי ועל חוסנה של המערכת החיסונית. כאשר המצב נמשך, נוצר 'סטרס' המעלה את ההסתברות למחלות וסיבוכים.הנטייה הטבעית במצבים אלה היא להתמודד באחת משתי דרכים אשר מטרתן העיקרית היא הקלה מיידית: הכחשה ו'בריחה' מהמצב וכניסה לסוג של אופוריה המקנה תחושת תקווה ואמונה ש ''יהיה בסדר...'', ולמעשה, לא ננקטת שום פעולה רצינית לשינוי אפקטיבי של המצב. או, פעילות המכוונת להשיג הקלה בטווח המיידי, כולל בריחה והתנתקות מהמציאות באמצעים שונים... שתי הדרכים לא רק שאינן אפקטיביות והשפעתן במקרה הטוב היא לטווח הקצר בלבד,
אלא שהן מורידות משמעותית את הסיכוי להתמודד ולהגיע לפתרון נכון של המצב ומגדילות את הסיכוי לפגיעה
בבריאותנו ובאיזון הרגשי והנפשי שלנו. תגובות אלה הן אינסטינקטיביות, מכוונות להקלה בטווח המיידי, ופוגעות בנו בטווח הארוך!  במציאות, נפגע באופן מיידי ביטחוננו הכלכלי. מכאן, להשלכות בעייתיות על הזוגיות והמשפחה, התפקוד השוטף, הקריירה, ההחלטות המתקבלות, ומצבנו הבריאותי, רגשי ונפשי - המרחק לצערנו קצר.
האסטרטגיה הנכונה והאפקטיבית ביותר היא דווקא זו הנמצאת בניגוד לצורך האינסטינקטיבי הטבעי בהקלה מיידית. הפיתרון הנכון ביותר הוא השקעה מהותית בעצמנו ובראיית הטווח הארוך !                         
באופן לכאורה פרדוכסאלי, פיתרון זה הוא אפקטיבי יותר מהפתרונות האינסטינקטיביים גם לגבי הטווח המיידי: ברגע שאדם מתמודד עם מצב משברי, מנתח נכון את המציאות, מקבל את ההחלטה הנכונה, ובוחר בתהליך ובהשקעה
הנכונים - גם אם ייקח קצת זמן עד שתושגנה התוצאות הרצויות, ההקלה היא מיידית מעצם ההכרה הברורה והמובחנת
ש''עליתי על הדרך הנכונה,אני פועל נכון, עושה את הדברים הנכונים, ואני רואה בברור את המטרה הנכונה ואת הקשר הישיר בין מטרה זו לבין הדרך בה בחרתי ללכת''. תחושת הביטחון עולה באופן מיידי, והמוח חוזר להפריש חומרים המייצבים את מצבנו הפיזי, הבריאותי, הרגשי והנפשי... [סרוטונין, דופמין, אוקסיטוצין וכד'.
באופן מעשי, האטה כלכלית היא הזדמנות [כל משבר הוא הזדמנות] להשקיע בעצמנו, לפתח את עצמנו, ולרכוש כלים נוספים, ברי קיימא ומשמעותיים, שיקנו לנו ערך מוסף ויגדילו את פוטנציאל ההשתכרות שלנו. במקרים רבים זוהי גם הזדמנות לגלות כיוון שגם מבחינת הסיפוק, העניין ומימושנו העצמי הוא עדיף על הכיוונים בהם הלכנו עד כה.
איקא הדרכות מתמחה בהכשרה והסמכה מקצועית בתחומי הייעוץ, הטיפול והאימון. אוכלוסיית היעד של איקא היא אקדמאים שעדיין לא תרגמו את התואר למקצוע מבוסס ומכניס, או אלה שמיצו מסלול קריירה מסוים, ומחפשים את
החזון הבא שלהם. איקא פועלת בעיקר באקדמיה ותכניות ההכשרה וההסמכה שלה הוכרו ע''י הועדות האקדמיות
בטכניון, אונ' חיפה, האונ' בעברית, אונ' תל אביב, המכללה למנהל ועוד. בתקופה זו אנו מציעים לבחירה מתוך קורסי הסמכה ל 'מאמן מומחה' תחומים הרלבנטיים במיוחד גם למצבי האטה: ניהולי - עסקי, זוגיות וקריירה, הפרעות קשב וריכוז, ובריאות. תהליך ההכשרה משלב תהליך אימון אישי בו לעיתים קרובות מגלים משתתפי הקורס כיוון חדש מתאים ואטרקטיבי יותר מהכיוון בו הלכו עד כה. ההסמכה המוענקת ע''י איקא הינה ההסמכה המקצועית הנחשבת הן באקדמיה והן בשוק העבודה. כמו כן, קיימים באיקא תחומי התמחות נוספים לבחירה.
 
איקא הדרכות    |  טלפון:  03-7286000  |   דוא"ל:  office@ika-il.com