התמחויות מאמנים - הסמכה למאמן מומחה - MCI 
מנהל מקצועי: דר' ליאור דוד – מנכ"ל איקא
* גילוי נאות - התואר דוקטור הינו בתחום רפואת השיניים
התמחות באימון לבעלי הפרעת קשב ריכוז - ADHD
רקע כללי
"הפרעת קשב ריכוז והיפראקטיביות" (ADHD)- Attention Deficit Hyperactivity Disorder 

הינה הפרעה נויורו-התפתחותית כרונית עפ"י הגדרת הקטלוג הפסיכיאטרי ומאובחנת בקרב ילדים ומבוגרים. הפרעת קשב נחשבת לאחת ההפרעות הנפוצות בעולם, ומהווה סיבה לפניות רבות של ילדים ומבוגרים למסגרות טיפוליות. ההפרעה הינה גנטית ובאה לידי ביטוי בתפקודי החיים כגון: לימודים, עבודה, משפחה, זוגיות, חיי חברה, פנאי ופוגעת ביכולת למימוש הפוטנציאל האישי. 
בשנים האחרונות, ישנה הבנה שאימון אפקטיבי לבעלי הפרעות קשב וריכוז, משפר משמעותית הישגים תוך מינוף היכולות והכישורים הייחודיים של המתאמנים בעלי ה-ADHD .

מטרת ההתמחות
להכשיר מאמנים המעוניינים לפעול בקרב אוכלוסיות עםADHD  : ילדים, הורים, מורים, מנהלים, מטפלים, יועצים חינוכיים וכל מי שמעוניין להרחיב את הכלים האימוניים שברשותו.
הקורס יעסוק במתודולוגיית האימון ובעיקר בכלים אימוניים אקלקטיים מתחומים שונים: NLP, דמיון מודרך, כלים להתמודדות עם אמונות מגבילות, דימוי עצמי וחרדות כגון: הרפייה, רמזי עיניים, דפוסי שפה ותקשורת בין אישית. 
התמחות באימון לזוגיות ומערכות יחסים
רקע כללי
ההתמחות מקנה את מכלול הכלים התיאורטיים והפרקטיים הנחוצים לעיסוק מקצועי ברמת מומחה, באימון לזוגיות כולל הכרה והטמעה של מתודולוגיות האימון הרלוונטיות ואופן היישום במקרים מקצועיים מגוונים ומאתגרים. ההתמחות מתאימה למאמנים מוסמכים ומטפלים זוגיים מאסכולות שונות שרוצים להרחיב את ארגז הכלים המקצועי שברשותם.  
במהלך הקורס נלמד לתת מענה מקצועי למתאמנים הנמצאים בשלבים קריטיים בחייהם, המעוניינים לשפר את הקיים, לבצע שינוי או נמצאים בפני בחירות אסטרטגיות בעלות משקל רב.
הקורס מהווה קפיצת מדרגה משמעותית בהובלת אימונים לשיפור מערכות יחסים זוגיות, למציאת זוגיות, לשיפור התקשורת הבין אישית ולמימוש הפוטנציאל האישי בתחום הזוגיות. תחומים אלו מאותגרים במציאות בה אנו חיים שמאופיינת בשפע של מידע, טישטוש גבולות ודינאמיות, המקנים תחושה שהכול אפשרי. מאמנים מומחים המוכשרים לתת מענה מקצועי ואמין לאתגרים אלו, תוך מינוף המשאבים הזמינים והחוזקות האישיות של המתאמנים וכן שימוש במתודולוגיה אימונית מקצועית, יכולים לסייע משמעותית בהתמודדות עם הנושאים שתוארו.

מטרת ההתמחות
להכשיר מאמנים מומחים באימון לזוגיות ומערכות יחסים, המעוניינים ללוות מתאמנים המתמודדים עם אתגרים מורכבים בתחומים אלו. כמו כן ההתמחות מתאימה לכל מאמן שמעוניין להרחיב את ארגז הכלים האימוניים שברשותו.
 
התמחות באימון ניהולי - עסקי
רקע כללי
אימון ניהולי - עסקי הוא תחום חדשני ומבוקש בעולם הניהול המודרני, המסייע לשיפור משמעותי של הישגים בקרב מנהלים, צוותי ניהול בדרג ביניים והנהלות בכירות. המתודולוגיה האימונית הוכיחה את עצמה באופן מובהק, ככלי אפקטיבי להשגת יעדים שאפתניים, כמסייעת להישרדות ארגונים במצבי משבר ובבניית אסטרטגית הצלחה בשלבים שונים של מחזור חיי הארגון. החיבור של הקואצ'ינג לעולם זה הינו חיבור טבעי היות והאימון צמח במקורו מתוך עולם הניהול בארה"ב. בהתמחות נלמד לעזור ל"אובייקט הארגוני" לפתח אסטרטגית הצלחה ניהולית המבוססת על דרך חשיבה תוצאתית, בשילוב פרופיל הערכים האינדיבידואלי ותוך מכוונות מיטבית למימוש מטרות הארגון. ההתמחות הינה אינטראקטיבית וכוללת הדגמות, תרגולים, משחקי תפקידים, דיונים, סדנאות והפעלות נוספות לצורך הטמעה מיטבית של המתודולוגיה ופיתוח היכולת ליישמה בארגונים, ברמת מאמן מומחה.
מטרת ההתמחות
להכשיר
 מאמנים שמעוניינים ללוות מנהלים, צוותי ניהול והנהלות בכירות להתמודדות אפקטיבית עם כל סוגי האתגרים  הארגוניים, העסקיים והניהוליים שמאפיינים עולמות אלו. כל זאת באמצעות מתודולוגיה מובנית ומקצועית אשר הוכיחה את עצמה באלפי מקרי אימון. המתמחים יתרגלו את המתודולוגיה בשלושה מעגלים: אישי, בין-צוותי ובמסגרת פרקטיקום.
 

התמחויות באימון 

 
איקא הדרכות    |  טלפון:  03-7286000  |   דוא"ל:  office@ika-il.com