איקא הדרכות בע"מ - תפריט קורסים
קורס קואצ'ינג - הכשרה והסמכה למאמן אישי מקצועי
תכנית מקיפה ומקצועית להכשרה והסמכת מאמנים אישיים וקבוצתיים בתחום ה -Coaching , המזכה בתעודת הסמכה "מאמן
מקצועי – PCI" מטעם חטיבת ההסמכות של איקא.
המשתתפים ילמדו ויטמיעו את מתודולוגיית האימון ממוקד תוצאות המתאימה לאימון אישי וקבוצתי. הבוגרים יוכשרו ויוסמכו לפעול כמאמנים אישיים וקבוצתיים ויוכלו ללוות מתאמנים אשר מתמודדים עם אתגרים בחמשת תחומי החיים:
  • קריירה ולימודים
  • משפחה וזוגיות
  • פנאי
  • חברה
  • איכות חיים (תזונה, פעילות גופנית, ניהול סטרס, היענות והצמדות להנחיות רפואיות)
הלימודים נערכים בקבוצות קטנות ואינטימיות, עם יחס אישי וליווי צמוד של מנחה הקורס. תכנית ההכשרה משלבת למידה מושגית, תיאורטית ואנליטית בשילוב משימות קריאה ותרגול עצמי, תרגולים והדגמות בשיעור ויישום מעשי. הקורס הינו אינטראקטיבי וכולל השתלבות פעילה של התלמידים במהלך השיעורים לצורך הטמעת החומר הנלמד. 


קורס הכשרה והסמכה ל-Matrix Therapy Practitioner
תרפיית המטריקס היא סט חדשני של כלים המתאים לתחומי ההתפתחות האישית, הטיפול והאימון, כלים המאפשרים לפתור בעיות מורכבות מאוד הקשורות לדפוסי חשיבה והתנהלות, תוך קבלת תוצאות הניתנות למדידה בתוך מסגרת זמן קצרה ואפקטיבית.
תרפיית המטריקס מבוססת על הרעיון לפיו חשוב לנקות אמונות שליליות ורגשות שליליים האופפים אירועים מהעבר על מנת לשנות דפוסי התנהגות בהווה. כאשר אירוע טראומטי מהילדות לא נפתר, חלק מסוים מהנפש של האדם נותר בגיל הזה. כאשר אירוע בהווה מזכיר לאותו אדם את העבר, הוא מוצא את עצמו מגיב כפי שהוא הגיב בהיותו ילד, והוא מרגיש נטול עוצמה ומנותק מהמשאבים שלו. כאשר האדם מרפא את האירועים האלה, הוא מגלה שכל המשאבים שלו כאדם בוגר זמינים לו, והוא יכול לחשוב בצורה בהירה ואובייקטיבית.


קורס הכשרה והסמכה  ל- NLP Practitioner
 NLPאו בשמו העברי שפת תכנות עצבי, הינו טכנולוגיה חדשנית ביותר בתחום של התפתחות אישית, אימון וטיפול. בעזרת טכנולוגיה זאת נוכל להבין ולקבל שליטה על החשיבה המודעת והלא מודעת שלנו.
 NLP (Nero-Linguistic Programming ) מתמקד במצוינות ותקשורת בין אישית ומספק לנו את הכלים כדי להפעיל את המוח ולנהל את מצבי הרוח, הרגשות וההתנהגויות שלנו. במילים אחרות, NLP הוא מערכת ההפעלה של המח שלנו ומספק לנו כלים כיצד להשתמש בשפה של המוח כדי להשיג באופן עקבי תוצאות אפקטיביות.
ה- NLP הוא כלי יעיל ומוצלח להשגת שינויים בזמן קצר. זהו למעשה אוסף של מודלים וטכניקות מדויקות ויישומיות, לשם "כיוון" ושינוי הליכי החשיבה במוח ולשם עיצוב ההתנהגות. הנחת היסוד ב- NLP קובעת כי "אם אדם אחד מסוגל להגיע להישג יוצא דופן, אדם אחר יוכל ללמוד כיצד לעשות זאת" .


קורס ייעוץ אסטרטגי - טכניון
קורס הסמכה לייעוץ אסטרטגי במסגרת הטכניון - קמפוס שרונה
בבסיסו של הקורס הינה מתודולוגיה וארגז כלים אוניברסאלים בהם משתמשים הארגונים המובילים והמצליחים בעולם בבניית אסטרטגיות הצלחה. מתודולוגיה זו 
על כל שלביה ומרכיביה, תילמד ותוטמע בקורס הן כארגז כלים לייעוץ ובניית אסטרטגיה במערכות וארגונים, והן כמתודולוגיה להכוונה והנחייה אישיים. על בסיס המתודולוגיה שתלמד, יתרגלו התלמידים דרכי יישום מגוונות שקשורות לתחומי התוכן בהם פועל כל תלמיד במציאות חייו. כמו כן התלמידים יחשפו לדרכי יישום המתודולוגיה בתחומי תוכן רבים נוספים מעבר לתחום פעילותם העכשווית, תחומים בהם יתכן וירצו לפעול בעתיד. 
התמחות באימון לבעלי הפרעת קשב ריכוז - ADHD
רקע כללי
"הפרעת קשב ריכוז והיפראקטיביות" (ADHD)- Attention Deficit Hyperactivity Disorder 

הינה הפרעה נויורו-התפתחותית כרונית עפ"י הגדרת הקטלוג הפסיכיאטרי ומאובחנת בקרב ילדים ומבוגרים. הפרעת קשב נחשבת לאחת ההפרעות הנפוצות בעולם, ומהווה סיבה לפניות רבות של ילדים ומבוגרים למסגרות טיפוליות. ההפרעה הינה גנטית ובאה לידי ביטוי בתפקודי החיים כגון: לימודים, עבודה, משפחה, זוגיות, חיי חברה, פנאי ופוגעת ביכולת למימוש הפוטנציאל האישי. 
בשנים האחרונות, ישנה הבנה שאימון אפקטיבי לבעלי הפרעות קשב וריכוז, משפר משמעותית הישגים תוך מינוף היכולות והכישורים הייחודיים של המתאמנים בעלי ה-ADHD .

מטרת ההתמחות
להכשיר מאמנים המעוניינים לפעול בקרב אוכלוסיות עםADHD  : ילדים, הורים, מורים, מנהלים, מטפלים, יועצים חינוכיים וכל מי שמעוניין להרחיב את הכלים האימוניים שברשותו.
הקורס יעסוק במתודולוגיית האימון ובעיקר בכלים אימוניים אקלקטיים מתחומים שונים: NLP, דמיון מודרך, כלים להתמודדות עם אמונות מגבילות, דימוי עצמי וחרדות כגון: הרפייה, רמזי עיניים, דפוסי שפה ותקשורת בין אישית. 
התמחות באימון לזוגיות ומערכות יחסים
רקע כללי
ההתמחות מקנה את מכלול הכלים התיאורטיים והפרקטיים הנחוצים לעיסוק מקצועי ברמת מומחה, באימון לזוגיות כולל הכרה והטמעה של מתודולוגיות האימון הרלוונטיות ואופן היישום במקרים מקצועיים מגוונים ומאתגרים. ההתמחות מתאימה למאמנים מוסמכים ומטפלים זוגיים מאסכולות שונות שרוצים להרחיב את ארגז הכלים המקצועי שברשותם.  
במהלך הקורס נלמד לתת מענה מקצועי למתאמנים הנמצאים בשלבים קריטיים בחייהם, המעוניינים לשפר את הקיים, לבצע שינוי או נמצאים בפני בחירות אסטרטגיות בעלות משקל רב.
הקורס מהווה קפיצת מדרגה משמעותית בהובלת אימונים לשיפור מערכות יחסים זוגיות, למציאת זוגיות, לשיפור התקשורת הבין אישית ולמימוש הפוטנציאל האישי בתחום הזוגיות. תחומים אלו מאותגרים במציאות בה אנו חיים שמאופיינת בשפע של מידע, טישטוש גבולות ודינאמיות, המקנים תחושה שהכול אפשרי. מאמנים מומחים המוכשרים לתת מענה מקצועי ואמין לאתגרים אלו, תוך מינוף המשאבים הזמינים והחוזקות האישיות של המתאמנים וכן שימוש במתודולוגיה אימונית מקצועית, יכולים לסייע משמעותית בהתמודדות עם הנושאים שתוארו.

מטרת ההתמחות
להכשיר מאמנים מומחים באימון לזוגיות ומערכות יחסים, המעוניינים ללוות מתאמנים המתמודדים עם אתגרים מורכבים בתחומים אלו. כמו כן ההתמחות מתאימה לכל מאמן שמעוניין להרחיב את ארגז הכלים האימוניים שברשותו.
 
התמחות באימון ניהולי - עסקי
רקע כללי
אימון ניהולי - עסקי הוא תחום חדשני ומבוקש בעולם הניהול המודרני, המסייע לשיפור משמעותי של הישגים בקרב מנהלים, צוותי ניהול בדרג ביניים והנהלות בכירות. המתודולוגיה האימונית הוכיחה את עצמה באופן מובהק, ככלי אפקטיבי להשגת יעדים שאפתניים, כמסייעת להישרדות ארגונים במצבי משבר ובבניית אסטרטגית הצלחה בשלבים שונים של מחזור חיי הארגון. החיבור של הקואצ'ינג לעולם זה הינו חיבור טבעי היות והאימון צמח במקורו מתוך עולם הניהול בארה"ב. בהתמחות נלמד לעזור ל"אובייקט הארגוני" לפתח אסטרטגית הצלחה ניהולית המבוססת על דרך חשיבה תוצאתית, בשילוב פרופיל הערכים האינדיבידואלי ותוך מכוונות מיטבית למימוש מטרות הארגון. ההתמחות הינה אינטראקטיבית וכוללת הדגמות, תרגולים, משחקי תפקידים, דיונים, סדנאות והפעלות נוספות לצורך הטמעה מיטבית של המתודולוגיה ופיתוח היכולת ליישמה בארגונים, ברמת מאמן מומחה.
מטרת ההתמחות
להכשיר
 מאמנים שמעוניינים ללוות מנהלים, צוותי ניהול והנהלות בכירות להתמודדות אפקטיבית עם כל סוגי האתגרים  הארגוניים, העסקיים והניהוליים שמאפיינים עולמות אלו. כל זאת באמצעות מתודולוגיה מובנית ומקצועית אשר הוכיחה את עצמה באלפי מקרי אימון. המתמחים יתרגלו את המתודולוגיה בשלושה מעגלים: אישי, בין-צוותי ובמסגרת פרקטיקום.
 

קורסים קרובים

 
איקא הדרכות    |  טלפון:  03-7286000  |   דוא"ל:  office@ika-il.com